بزرگترین منبع معماری با مقالات و پروژه های دانشجویی ودانش اموزیll

پیش فرض همه چیز در باره ی فنگ شوئ
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/۱۳
 

پیش فرض همه چیز در باره ی فنگ شوئی 2

دکوراسیون داخلی و فنگ شویی

 

به کمک فنگ شویی فضای داخلی خانه را اصلاح کنید و انرژی های مثبت را به جریان اندازید. خانه شما از این پس مظهر آسایش، آرامش و نشاط خواهد بود.فنگ شویی (در لغت به معنای باد و آب) هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. اصول فنگ شویی از چند هزار سال پیش بارها مورد تجربه قرار گرفته و هنوز با زندگی های پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد.از نظر فنگ شویی با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می توان نظم لازم برای تغییر انرژی یک مکان را ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی مکان ها «چی» مانع از نشر انرژی های منفی و امواج مخرب شد. زمانی که توده های انرژی راکد را آزاد می سازیم و به آنها جهت می دهیم تا بدون محصور شدن جریان یابند درمی یابیم که احساس آرامش، آسودگی و همچنین اعتماد به نفس بیشتری داریم... (برای یادآوری به بخش نخست ویژه نوروز مراجعه نمایید) فنگ شویی همچنین برای دو نیروی متضاد و در عین حال مکمل «یین و یانگ» نقش اساسی قائل است.

از نظر فنگ شویی این دو اصل مبدا انرژی حیاتی هستند که در محیط و همچنین در وجود ما جریان دارند. همانگونه که طب سوزنی جریان انرژی را در بدن بهبود می بخشد، فنگ شویی همین عمل را در محیط پیرامون ما انجام می دهد.بنابراین شاید بهتر است دکوراسیون خانه خود را به روشی اصلاح کنیم که انرژی های مثبت راحت تر جریان یابند.

ممکن است شما از طراحی نظم در خانه خود کاملاً راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزئیات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری دست یابید.در این نوشتار سعی بر این است که بدون نیاز به وارد شدن به پیچ و خم ها و اصول پیچیده فنگ شویی، با ارائه راهکارهای عملی، دکوراسیون داخلی خانه را ساماندهی کرده و با جاری ساختن انرژی های مثبت، خانه را به مکان سلامت جسم و روح تبدیل سازیم.

پس ابتدا به بررسی بخش های مختلف خانه می پردازیم، البته مراقب باشید که در به کارگیری اصول فنگ شویی با صبر و حوصله عمل کنید و پس از انجام هر تغییر در فنگ شویی خانه، اثر آن را ارزیابی و سپس تغییر دیگری را شروع کنید. به قول چینی ها مانند جادوگری که تازه به چوب جادو رسیده است عمل نکنید.پنج اصل کلی فنگ شویی در این زمینه عبارتند از:

1- فنگ شویی توصیه نمی کند که قواعد آن موبه مو اجرا شود. این اصول را فقط در اتاق هایی به کار برید که فکر می کنید لازم است. 2- به کارگیری فنگ شویی اضافه کردن اشیای ساخت چین به لوازم خانه نیست.3- هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور نریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.4- هدایا و وسایلی را که از آنها خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید. کمترین ضرری که دارند این است که بیهوه جای شما را اشغال می کنند.5- از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.و بالاخره یک بار دیگر یادآوری می شود که : فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستان نیست، مدیتیشن و تمرین روحی نیست، روشی زودگذر و دوره ای نیست، جادو هم نیست،بلکه هنری است ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد.

• ورودی خانه

ورودی، فضای ارتباطی مابین دنیای بیرون و آشیانه گرم و نرم شما است. در این مکان است که افراد و انرژی ها داخل و خارج می شوند. از نظر فنگ شویی، در ورودی، دهانه خانه است زیرا انرژی «چی» (انرژی حیاتی مکان ها) پس از ورود از در بلافاصله در تمام اتاق ها پراکنده شده و در زندگی اشخاص جریان می یابد.

•توصیه های مفید

توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است. ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد.آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشند. دقت در کیفیت پوشش کف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آنها بسیار مهم است.ورودی داخلی نیز باید تا حد امکان وسیع، روشن و خلوت باشد تا انرژی «چی» بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند.بنابراین از گذاردن رخت آویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر اینکه آنها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید. کفش ها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند.اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی «چی» برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد. زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد.

در صورت امکان نصب یک لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش «چی» مثبت و مفید می شود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نورافکن های کوچک چندجهته استفاده نمایید و نور را به چهارگوشه ورودی پخش نمایید. بهتر است شب ها به ویژه در زمستان چراغ ها روشن باشند.برای اینکه ورودی بزرگتر و روشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشانی برای دیوارهای این مکان استقبال انتخاب کنید و باز هم توجه داشته باشید هرچه اثاثیه کمتر باشد این فضا آزادتر و بازتر می شود.

اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید که آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی های مثبت را بازپس می فرستد.در سرویس های بهداشتی نباید روبه روی در ورودی قرار گیرند زیرا «چی» وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت.اتاق خواب و آشپزخانه نیز نباید روبه روی در ورودی باشند.

اگر اتاق خواب شما روبه روی در ورودی است، در این صورت ناخودآگاه احساس امنیت نخواهید کرد زیرا اتاق شما بسیار در معرض دید است.در مورد آشپزخانه نیز ممکن است مدام احساس گرسنگی کنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روی در ورودی باشد.توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول و گلدان طرحدار روی آن وسیله مناسبی خواهد بود.دیوار روبه روی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.

فنگ‌شوی ( آرامش در اتاق خواب کودکان )

 

اتاق خواب یک کودک یا نوزاد، متفاوت از آن چیزی است که در فنگ‌شویی برای اتاق خواب در نظر گرفته می‌شود. اتاق خواب باید در بخش جنوب شرقی خانه باشد. به این خاطر که انرژی زندگی‌بخش در هنگام طلوع آفتاب برای سلامتی کودک مفید است، این مسئله بارها در فنگ‌شویی اشاره شده است. در فنگ‌شویی آمده بهتر است اتاق کودک هشت ضلعی، با نور طبیعی و تهویه مناسب باشد و البته با فاصله بسیار نزدیکی به اتاق والدین. اگر اتاق به طور طبیعی تاریک است، چراغ‌های اتاق را بیشتر کنید.

پنجره اتاق کودک باید رو به زندگی باز شود، سنت فنگ‌شویی بر این باور است که چشم‌انداز یک باغ و گیاهان سبز و شاداب و پر برگ، نشاط آفرین است اما یک خیابان شلوغ که مملو از زندگی است نیز می‌تواند مفید باشد. به یاد داشته باشید که حضور سبزی در لب پنجره، انرژی مورد نیاز را برای اتاق فراهم می‌کند. رنگ سبز روشن برای اتاق کودک بسیار مناسب و چشمگیر است، چرا که این رنگ با عنصر چوب در ارتباط است و جوانه زدن و رشد گیاهان را به خاطر می‌آورد

 

اگر فرزندتان پسر است، سعی کنید اتاقش را با رنگ‌های سرد چون آبی، تزیین کنید اما اگر فرزندتان دختر است، رنگ‌های گرم، مانند قرمز و صورتی پررنگ که به او اعتماد به نفس ببخشد. طرز قرار گرفتن تخت، مانند بزرگسالان است، نباید رو به در یا پنجره باشد اما سر تخت می‌تواند رو به دیوار باشد و در طول یک ضلع اتاق قرار گیرد. اتاق بچه‌ها باید ساده و راحت باشد و فضاهایی برای پرورش و لذت از سرخوشی و آسودگی خاطر دوران کودکی داشته باشد.

به یاد داشته باشید که بچه‌ها در جریان رشد به سرعت تغییر می‌کنند، ماه به ماه عوض می‌شوند، بنابراین مشخص است که آنها نیاز دارند که این روند در محیط اطرافشان نیز بازتاب پیدا کند. دست‌کم دو سال یک بار باید اثاثیه را دوباره بچینید و آرامش اتاق را تجدید کنید. چرا که کودکان شما مانند دیگران نسبتا به رنگ‌ها، شکل‌ها و تصاویر واکنش نشان می‌دهند، شما باید این موضوع را بپذیرید، زیرا آنها با احساس قوی خود می‌دانند چه چیزی برایشان خوب است و چه چیزی بد.

_ _ _

وسایل را در اتاق خواب فرزندتان طوری بچینید که به راحتی از روی تخت آنها را ببینند، چرا که به احساس امنیت بیشتری می‌رسد. اگر کمدها و قفسه‌ها حالت‌ عمودی داشته باشند بهتر است.

اگر فرزندتان دختر است و اتاق رو به شمال بود و نور کمی دریافت می‌کرد، از رنگ آبی برای تزیین استفاده نکنید. به یاد داشته باشید نوع به کار بردن رنگ در اتاق کودک بسیار مهم است، یعنی اگر می‌خواهید با رنگ آبی اتاقش را تزیین کنید، آبی تیره نباشد، بلکه آبی روشن باشد. سبز روشن، لیمویی، کرم، خاکستری کمرنگ و در یک عبارت رنگ‌های روشن استفاده کنید.

 

توصیه‌های فنگ‌شویی

نحوه قرارگرفتن تخت بچه‌ها در اتاق خواب مانند تخت بزرگسالان است که در ادامه به مواردی از نگاه فنگ‌شویی اشاره می‌کنیم، به این توصیه‌ها توجه کنید:

_ اتاق خواب باید تنها یک در ورودی داشته باشد، نه به این ترتیب که انرژی به سرعت از دری وارد شده و از در دیگر خارج شود. نکته مهم این است که نباید در وضعیتی بخوابید که سر شما به سمت در باشد، زیرا اگر قادر به دیدن شخصی نباشید که وارد اتاق می‌شود، همیشه احساس ناخوشایندی دارید، از طرفی پای شما هم نباید مستقیم به سمت در باشد.

_ اگر در اتاق خوابتان حمام دارید، پای شما به سمت در آن نباشد، زیرا این اتاق که عنصر آب بر آن حاکم است، انرژی جسمانی شمارا جذب خواهد کرد. همین توصیه‌ها در مورد پنجره هم می‌شود، با این تفاوت که در این مورد، نه سر و نه پا، هیچ کدام نباید مستقیم رو به پنجره باشد.

_ استفاده از آینه در اتاق خواب چندان مورد تایید نیست، در حقیقت اصلا توصیه نمی‌شود، به جز در پای تختخواب... اما اگر در اتاق خوابتان آینه دارید، باید روی آن را قبل از خواب بپوشانید، آینه‌ها باید از مسیر دید فرد خوابیده دور نگه داشته شوند، چینی‌ها معتقدند در هنگام خواب، روح بدن را ترک می‌کند و ممکن است به هنگام بازگشت به بدن، از انعکاس خودش در آینه وحشت کند و بگریزد و برای همیشه فرد را ترک کند که این نتایج خوبی در بر نخواهد داشت.

_ الکتریسیته باید کمترین حضور را در اتاق خواب داشته باشد، وسایل برقی که در اتاق استفاده میکنید، از نظر دور باشند، چرا که تشک‌های برقی بسیار بد و ناپسند هستند اما اگر می‌خواهید از یکی از این تشک‌ها استفاده کنید، مطمئن شوید از آن نوعی است که می‌توانید پیش از استراحت خاموشش کنید.

_ بهتر است اتاق خوابتان به اندازه کافی بزرگ باشد، کمدها می‌تواند به طور اریب در عرض گوشه‌های اتاق قرار گیرند تا بدین ترتیب گوشه‌های زاویه‌دار اتاق را متعادل کنید.

فنگ شویی و پنجره ها

 

فنگ‌شویی در مورد چشم‌انداز پنجره‌ها چه می‌گوید؟

یک چشم‌انداز خوب، نه تنها ارزش خانه را بالا می‌برد، بلکه انرژی مثبت را برای ورود به منزل ایجاد می‌کند، با این وجود اگر منزل شما چشم‌انداز خوبی ندارد، راه‌کارهای زیادی برای کمک به شما وجود دارد.

پنجره‌ها به عنوان چشمان خانه در نظر گرفته می‌شوند. اصل فنگ‌شویی می‌گوید که یک پنجره باید به بهبود چشم‌انداز خانه کمک کند. شما می‌توانید با خرید یک کیت شیشه‌های رنگی، چشم‌انداز شخصی خود را خلق کنید.

 

چشم‌انداز ساختمان‌های زشت یا یک باغ در هم ریخته، می‌تواند باعث غم شود. بنابراین برای خنثی کردن این اثر، باید به پنجره‌ها و محیط اطراف آنها توجه زیادی کنید. با استفاده از پرده‌های جذابی که چندان هم گران نباشند و کمی خلاقیت، می‌توانید تاثیر فوق‌العاده‌ای بیافرینید. پرده‌ها و رنگ آنها می‌توانند توجه را از چشم‌انداز بیرون به سمت خود جلب کنند.

 

سنت چینی می‌گوید که پنجره‌های شما احتیاج به رنگ‌های تیره دارند، گرچه ممکن است باعث بروز مشکلات روحی برای خانم‌های خانه شود، از سویی دیگر پنجره‌های جنوبی نیاز به چندین آویز دارند، در غیر این صورت مشاجرات خانوادگی جزیی از ویژگی‌‌های خانه می‌شود، زیرا جنوب تحت نفوذ عنصر آتش است و اگر مقدار زیادی عنصر آتش از طریق پنجره وارد اتاق شود، می‌تواند اشیا را گرم‌تر کند.

به یاد داشته باشید که پرده‌های توری، کرکره و دیگر اشکال پوشش پنجره، ضروری هستند؛ چرا که به طور اطمینان شما دوست ندارید غریبه‌ها از زندگی خصوصی شما مطلع شوند.

از دیگر مواردی که باید به آن اشاره کرد، این است که باید مراقب پشت‌دری‌های کرکره‌ای بود، زیرا این احتمال وجود دارد که چوب‌های کرکره، تیرهای مخفی مضر تولید کند.

اگر متوجه شدید که تیرهای مخفی از طریق پنجره‌ها، چشم‌انداز گوشه‌ها، تیرهای چراغ برق، پشت‌بام‌ها و آنتن‌ها وارد خانه می‌شوند، یک گیاه سرزنده گلدانی را در لبه پنجره بگذارید تا آنها را رفع کند.

از نقطه‌نظر فنگ‌شویی، پنجره‌ای که رو به بیرون باز می‌شود، بهتر از پنجره‌ای است که جلوی ورود هوا را می‌گیرد، همچنین دو پنجره باز، بهتر از یک پنجره باز است؛ چون باعث تهویه هوا می‌شود.

_ _ _

نکته مهمی که باید در این‌جا اشاره کرد، این است که باید هر چه سریع‌تر و زودتر، شیشه‌های شکسته و ترک خورده پنجره‌ها را عوض کنید؛ چرا که موجب خستگی چشم، سردرد و مشکلات سلامتی می‌شوند. پرده‌های جذاب و قاب پنجره‌ای که گل و گیاه زیبا در آن باشد، به تلطیف اثرات ناشی از گوشه‌های تیز پشت‌بام‌ها، آنتن‌ها، بشقاب‌های ماهواره و تیرهای چراغ برق و دور کردن چشم‌انداز ناخوشایند پنجره کمک می‌کند.

عوامل منفی مؤثر در فنگ شویی

 

هرکس و هرچیز میدان انرژی خاص خود را دارد.میدان انرژی در بدن انسان همسو با نقاط طب سوزنی است.

انرژی در گیاهان سبز در جریان است ، باد و آب حامل انرژی هستند ، اشیا هم انرژی دارند. تمام این میدانهای انرژی با هم در تعامل اند. گاهی همدیگر را تقویت و گاهی تضعیف میکنند.

با فنگ شویی می آموزید که چگونه میتوان برای بهبود یا نیرو بخشیدن در جریان انرژی مداخله کرد. با این کار موانع از بین میروند یا حداقل کاهش می یابند. جریان متوازن انرژی سلامتی ، ثروت و آرامش بهمراه می آورد و محیطی دلنشین می آفریند.

انرژی از طریق پنجره ها و درها وارد خانه میشود و باید بتواند به راحتی در فضای خانه جریان داشته باشد.

چندین عامل تأثیر منفی بر جریان فنگ شویی دارند از جمله درهم ریختگی ، خطوط مستقیم ، گوشه ها و لبه های تیز.

 

درهم ریختگی

خانه درهم و برهم نشانه زندگی بی شیرازه و بی تکلیف است. اگر کوهی از روزنامه یا لباسهای کثیف مدت زیادی در گوشه ای از خانه بماند انرژی منفی آن به نقاط دیگر سرایت میکند و باعث احساس خستگی و افسردگی میشود.

آشفتگی فضای زیر تختخواب خواب شیرین شبانه را آشفته می کند.

وقتی قبضی را پرداخت نمی کنید یا مکالمه ای ناخوشایند با تلفن دارید ، انرژی های منفی حالت بازدارندگی خود را اعمال میکنند.

جیبهایتان را وارسی کنید. اگر ته بلیت یا پوست شکلات و... پیدا کردید ، آنها را دور بریزید.

 

راهروهای دراز و مستقیم

فضاهای دراز و مستقیم در خانه بازتاب منفی دارند وحرکت انرژی را تسریع می کنند و به جای آنکه انرژی در فضای خانه بماند به سرعت از این مسیرها میگذرد.

مسیرهای مستقیم را میتوان با استفاده از گلدان ، میز ، چراغ یا هر چیز دیگری بشکنید تا انرژی گردش بیشتری داشته باشد و آرامتر حرکت کند.

پنجره های زیاد هم باعث میشوند که انرژی سریع خارج شود مخصوصاً وقتیکه در یا پنجره ای روبروی هم هستند. در اینجا هم میتوان با استفاده از مبلمان ، گلدان مسیر مستقیم را شکست.

 

لبه های تیز

لبه های تیز انرژی منفی را بوجود می آورند که تأثیر منفی بر زندگی آدمی دارد.

از قرار دادن تختخواب در مجاورت چنین فضاهایی پرهیز کنید.

همیشه مبلمانی بخرید که لبه های گرد دارند.

اگر چاره ای جز استفاده از اشیای نوک تیز ندارید روبروی هر کنج گیاهی بگذاری


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 

عجیب ترین ساختمان ها


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
ساختمان های جالب و دیدنی
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٧:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 

پلان بانک اقتصاد نوین


 
 
 
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 

پلان بانک اقتصاد نوین


 
 
اسکیس در آزمون کارشناسی ارشد22 نکته برای کنکور
نویسنده : مسعود کریمی - ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢
 

در طول سالیان تدریس ، متوجه شدم که حتی دانشجویان مستعد به دلیل عدم آشنایی کافی با اسکیس ، در انتقال دانسته ها یشان با مشکل مواجه بودند . این باعث از دست رفتن اعتماد به نفس در آنان می شد ، طوری که با وجود شایستگی شان ، در آزمون ورودی نتیجه لازم را اخذ نمی کردند ، بنابراین بر آن شدم تا این مبحث را به صورتی کاملا ساده گویا و منظم در اختیار آن ها قرار دهم .

 

شما نیز با رعایت نکات مهم زیر بر توانایی ها یتان افزوده خواهد شد.

 

1)شناخت موضوع اسکیس                                    12)ترسیم دیاگرام روابط که منجر به سیر کولاسیون طراحی میشود

 

2)شناخت اقلیم سایت                                        13) انتخاب پلان ساده و گویا بایک ترکیب بندی مناسب

 

 

 

3)در نظر گرفتن کانسپت مناسب                         14)تقسیم بندی فضا به قسمتهای اصلی و فرعی

 

4)رعایت تناسبات                                                15)پرهیز از خطوط آشفته و پیچده که طرح معماری را تحت الشعاع                                                                             قرار میدهد.                              

 

5)شناخت بستر طراحی از نظر شیب                     16) تاکید به ورودی

 

6)شناخت بستر طراحی از نظر شیب                     17)مشخص نمودن ارتباط پلان با نما و مقطع به وسیله نقطه چین

 

7)تقلید از تاریخ معماری منطقه                         18)انتخاب دید پرسپکتیوی مناسب که حاوی اطلاعات بیشتر باشد

 

8)شناخنت مصالح بومی                                        19)ارائه جزئیات در حد نشان دادن کل ساختار موضوع

 

9)طراحی فیگور های مناسب با موضوع                20)انتخاب عنوانی برای اسکیس در قسمتی از شیت جهت تاکید بر

 

10)انتخاب ابزار مناسب برای پرزانته                       موضوع

 

11)شناخت مسائل مذهبی                                   21) شیت بندی مناسب طوری که عناصر همدیگر را تحت تاثیر قرار ندهند                                                                  22) طراحی مناسب ساین پلتان با توجه به دسترسی ها

 

باید بیابیم که در این آزمون چه مهارتها یی هدف و دارای امتیاز هستند و نحوه گزینش افراد چگونه است . ما تناسبات و اشل انسانی را میدانیم ولی اکر نتوانیم معماری تهران را از تبریز تمیز دهیم موفق نبوده ایم چون اقلیم راکه مبنای اصلی فراگیری در معماری است به خوبی نیامم خته ایم . بنابراین این آزمون را برگرداندن تمام آموخته های ما در طول دوران تحصیل است .البته در یک زمان محدود پس باید مهارتها را تقویت کرد و روابط بین این دریافت ها را آموخت. در این آزمون اصل اولیه عملکرد مناسب و درست است و گام بعد انتخاب فرم مناسب برای آن و در مرحله نهایی پرزانته و راندو آن مطرح میگردد. نکته بسیار مهم در گام های اولیه آمادگی در آزمون دریافت تجربه های بزرگان معماری و آشنا شدن با روند تجزیه و تحلیل و نقد این بزرگان از بناها ی مهم در اعصار مختلف است در مرحله که کار پرزانته میکنیم هدف ما نقاشی کردن و پرداختن به ظواهر نیست بلکه در این مرحله موضوع تناسبات مطرح میگردد تا موضوعی را که مد نظر داریم به راحتی از طریق عناصر محیطیبه دیگران تفهمیم کنیم استفاده از فیگورها و درختان  و ......  تنها انتقال دهنده تناسبات و اشل کار ما است و زیبایی آن ها در مرحله  بعد مطرح میشود .بهترین الگوی طراحی های ماذ محیط پیرامون ماست پیاده رویی که در آن قدم میزنیم پارک محله خودمان  ساختمان های اطرهف بهترین مثال طراحی هستند

 

 

در آزمون ابتدا باید خواسته های آزمون  را فهمید و مشخص کرد و دیاگرام های مربوط به این خواسته ها را ترسیم در آزمون کرد سپس به طراحی معماری پرداخت در نهایت دقت شود که حجم معماری متناسب با خواسته های مربوط طراحی شود و فرم عملکرد را تحت تاثیر قرار ندهد وقتی فرمی به زیبایی نزدیک میشود که به عملکردها پاسخ داده باشد . اهمیت بیش از حد به راندو غلط است ساختار و ماهیت رنگ لازم است ولی کافی نیست تناسبات را رعایت کننید و خطوط درست باشد اگر این  مطالب را پی گیری کنید حتما در آزمون نتیجه  مطلوب را خواهید گرفت.